İNSAN KAYNAKLARI

Caspian Pro Ambalaj sektörün öncüleri arasında yer alan bir firmadır. İşletmemiz siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını esas alarak ilerlemeyi kendisine ilke edinir. İnsan kaynakları bir işletmenin ürün ve hizmet üretebilmesi için ihtiyaç duyulan birimlerinden biridir.

İnsan kaynaklarını ilgilendiren en temel ilkeler arasında çalışanların verimini sağlamak başta gelir. Firmaların en temel amacı uzun vadede kazanımlar elde etmek olurken çalışanların mutluluğu önemsenir. Çalışanın ekonomik gereksinimlerinin yanı sıra sosyal ve psikolojik ihtiyaçları da firmanın gözetmesi gerekenlerin başında gelir.

İnsan kaynakları aracılığı ile çalışanların becerilerini geliştirip kullanabilecekleri ortamlar sağlanır. Bu ortamlar vasıtası ile çalışanların kendisini eğitmesi temin edilmeye çalışılır. Çalışanların hedefleri firmalar açısından önemsenmesi gerekenlerden biridir. Bu sebeple de insan kaynaklarına önemli sorumluluklar düşer.


İnsan Kaynakları Ne İşe Yarar?

İnsan kaynakları şirketlerde yer alan birimlerden biridir. Bu birimler aracılığı ile çalışanların gereksinimleri temin edilirken firma açısından da yarar elde edilir. Çalışanın verimliliği için gerek duyulan insan kaynakları çeşitli görevleri yerine getirirken birtakım sorumluluklara da sahiptir.

 

  • İnsan kaynakları vasıtası ile şirketler hedeflerine uygun olarak planlama yapar. İş gücünün verimli kullanılabilmesi insan kaynakları sayesindedir.
  • İnsan kaynakları şirket içinde yer alan üst yönetim ile çalışanlar arasında bağ kuran birimdir. Köprü vazifesi yapmak insan kaynaklarının görevleri arasında yer alır.
  • Firmaya alınacak çalışanların seçilmesi ya da işten çıkarma işlemleri için de insan kaynaklarına gerek duyulur.
  • Şirket içi disiplin sağlanacağı zaman insan kaynakları birimi devreye girer.
  • Çalışanlara verilmesi gereken şirket içi eğitimler için insan kaynaklarına gerek duyulur.
  • İnsan kaynakları aracılığı ile şirkette çalışanların yetenekleri doğrultusunda istihdam edilmeleri kolaylaşır

İnsan kaynakları biriminin taşıması gereken özelliklerin başında organizasyon becerisinin yüksek olması gelir. İnsan kaynakları birimleri stratejik kararlar alma konusunda yetkin olmalıdır. İnsan kaynakları birimi şirket menfaatlerine göre karar alabilme yetkinliğinde olmalıdır. Analitik bir bakış açısına sahip olmak, olayları tahlil edebilmek, şirket menfaatleri ile uyumlu çalışan istihdamını sağlamak insan kaynaklarını ilgilendiren konular arasında yer alır.

İnsan kaynakları birimi birden fazla iş ile meşgul olabilme yetkinliğinde faaliyetlerini yürütmelidir. Uzlaştırıcı ve yapıcı bir yapıya sahip olması gereken bu birim şirket menfaatlerini daima gözetmelidir. Krizler karşısında daima hazırlıklı olması gereken insan kaynakları birimi yüksek iletişim becerilerine de sahip olmalıdır.

Caspian Pro Ambalaj insan kaynakları birimi ile profesyonel nitelikte hizmetler veren bir firmadır. Müşteri memnuniyetine odaklı hizmetlerinde daima insanların yararını gözeten firmamız siz değerli müşterilerimiz için hizmet üretmektedir.

 

Job application form

Ad Soyad *
Telefon *
E-Mail *
Mesaj
Güvenlik Kodu *
Güvenlik Kodu